Шофирането с лумбален корсет е основателна грижа за хората, които се чувстват загрижени и невинаги мислят първо за този аспект. Болките в долната част на гърба могат да затруднят движението и така да ограничат подвижността, което може да повлияе на способността за безопасно шофиране. Но с правилните предпазни мерки и специално внимание може да е възможно да шофирате, докато носите лумбален корсет.
Забележка: Тази статия не е медицински съвет. препоръчително е да се консултирате с личния си лекар, преди да вземете каквото и да е решение за шофиране с лумбален корсет.
Особено ако сте нов потребител на лумбален корсет или сте претърпели скорошен здравословен проблем. Вашият лекар ще може да прецени здравословното ви състояние, способността ви да поемете управлението на автомобила и да ви даде точни съвети за шофиране с лумбален корсет.
Управление на автомобил с лумбален корсет: съвети и предпазни мерки
Въпросът, който понякога се задава, е дали комфортът при шофиране може да се подобри, когато носите медицински корсет за болки в кръста. Забавно е да си помислите, че накланящите се седалки в семейния ви автомобил не са били проблем за хората във викторианско време например! Автомобилните седалки са били проектирани да предлагат отпусната поза, докато корсетите, независимо дали лумбални за облекчаване и подобряване на стойката, или декоративни, предлагат твърда поза, която е безотказна. Въпреки че може да си мислите, че шофирането и носенето на корсет за кръста са несъвместими, има някои неща, които можете да направите, за да намалите до минимум дискомфорта и да шофирате спокойно!
1: Не затягайте прекалено много корсета!“
Пазете се спокойно, ако ви предстои да се качите в колата. Можете отново да регулирате шнуровете или ремъците, ако става въпрос за лумбален корсет, след като пристигнете на местоназначението си. Ако сте в спешна ситуация или става въпрос за кратко пътуване, вероятно няма да усетите твърде много дискомфорта, но ако можете да си го спестите, това ще е от голямо значение.
2: Настройте седалката си в изправено положение!“
Сядайте възможно най-изправено, така че тялото ви да не влиза в конфликт с лумбалния корсет в неговата мисия и цел на опора. Ако се прегърбите в корсета, ребрата ви ще се притискат към подложката. В началото това вероятно ще доведе до малки натъртвания на ребрата. Уф! Също така можете да опитате да седнете върху възглавница или да поставите такава зад гърба си, ако настройките на седалката не позволяват задоволителен комфорт.
Ако сте доста слаби, аспектът на карането, който би ви притеснил най-много, е натискът на костите върху ребрата. Може да ви помогне корсет с рамка, която не докосва ребрата.
3: Избягвайте разсейването на вниманието:Шофирането изисква постоянно внимание.
Уверете се, че вашият лумбален корсет не отвлича вниманието на пътя. Ако забележите, че той нарушава вниманието ви или че болката, която изпитвате, пречи на комфорта ви, препоръчваме ви да намерите безопасно място, където да спрете и да регулирате лумбалния корсет, ако е необходимо.
4: Планирайте редовни почивки.
Ако пътуването ви е доста дълго, правете често почивки, за да се разтегнете и да си починете. Гръбначният корсет може да ви осигури подкрепа, докато шофирате, но е важно да дадете възможност на гърба си да си почине и да се отпусне, за да избегнете умората.
И преди всичко не сядайте зад волана, ако се чувствате некомфортно, ако сте разсеяни или имате много ограничени движения. Последиците могат да бъдат катастрофални, дори фатални. Безопасността на първо място! Модата не остава по-назад… но винаги можете да се върнете в корсета, когато пристигнете.
Свързани с темата: Корсетите: 5 СЪВЕТА ЗА ПЪРВИТЕ КУПУВАЧИ