Колко време трябва да носите уреда за измерване на талията, за да видите резултатите?

Корсетите трябва да се носят по 8-10 часа на ден в продължение на седмици или месеци, за да дадат резултат, и обикновено изискват диета и упражнения за оформяне на тялото. Много известни личности са одобрявали използването на корсети за постигане на форма на пясъчен часовник, което кара някои хора да вярват, че тренировката за талия може да им помогне да постигнат желаните извивки за сравнително кратко време.

Не съществуват обаче научни доказателства в подкрепа на твърдението, че корсетите могат да помогнат за намаляване на коремните мазнини , а продължителното им носене често може да причини много повече вреда, отколкото полза.

Какво е трениране на талията

Тренирането на талията датира от много векове. Първоначално корсетите не са били използвани за намаляване на талията, а за да направят тялото по-цилиндрично и да изравнят линията на бюста. Въпреки това се е смятало, че носенето на корсет води до намаляване на талията. По време на Елизабетинската епоха корсетите станали по-популярни и се възприемали като символ на статус, като били направени няколко модификации, като например тапи с кости, които да поддържат гърба на носещия ги.

Днес на пазара се предлагат различни разновидности корсети, а някои от тях могат да се използват по време на физически упражнения . Те могат да се състоят от различни смеси от плат, опори ( пластмасови или стоманени) и закопчалки. Стоманените корсети обикновено се препоръчват, тъй като са по-издръжливи и устойчиви от пластмасовите корсети.

6 риска за здравето от носенето на корсет

  1. Дехидратация: Корсетите повишават вътрешната телесна температура и предизвикват прекомерно изпотяване, което може да остане незабелязано и да доведе до дехидратация .
  2. Болки в гърба: Продължителната употреба на корсети намалява движението и активността на коремните и гръбните мускули, като ги отслабва. Обикновено, когато седите, мускулите на гърба и корема ви помагат да поддържате стойката си. Но когато носите корсет, стойката ви се поддържа от корсета, което намалява използването на мускулите. Това в крайна сметка може да доведе до отслабване на мускулите.
  3. Увреждане на органите: корсетите за талия притискат корема, което кара горните органи да се движат нагоре, а долните – надолу. Тази промяна в натиска върху вътрешните органи може да доведе до това, че да станете по-малко толерантни към определени храни, особено към мазните храни. Някои хора смятат, че корсетите не позволяват на стомаха да се разширява, което причинява киселинен рефлукс и нарушава способността на стомаха да функционира правилно. Повишеното налягане в коремната област може да причини и запек. Корсетите могат да причинят трайно увреждане на органите, необичайно да променят силуета и дори да счупят ребрата.
  4. Дъхателни затруднения: Корсетите могат да затруднят дълбокото дишане, тъй като притискат корема и диафрагмата (мускул, който ви помага да дишате) и ограничават движението на гръдния кош. Когато белите дробове не могат да се разширят напълно и да вдишват достатъчно кислород, това може да доведе до припадък, намалена енергия, дискомфорт, натрупване на течност в белите дробове и възпаление. Продължителното носене на корсети може също така да намали лимфния поток, който зависи от дълбокото дишане, което от своя страна намалява изхвърлянето на отпадъците и токсините от тялото.
  5. Увреждане на кожата: Носенето на тесни корсети за талия и използването на корсети за талия за дълги периоди от време може да причини дразнене, дискомфорт, притискане на кожата и дори увреждане на нервите. Това ограничаване и стягане около талията често причинява протриване и оказва отрицателно въздействие върху цялостното здраве на кожата.
  6. Риск при жени след раждане: При новите майки, които току-що са родили, корсетите често се разглеждат като начин за намаляване на теглото и отслабване на корема. Използването на корсети обаче може да доведе до сериозни усложнения, като например пролапс на матката (когато матката се измества от позицията си и се спуска надолу в родилния канал или извън вагината), тъй като те увеличават натиска в корема и увеличават натиска надолу върху тазовото дъно.

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *