Избор на корсет: подробностите, които трябва да знаете!

Бих искала да ви помогна да се сдобиете с мечтания корсет. Ще ви обясня какво е важно при поръчката на дамски корсет.

На първо място трябва да знаете какъв тип корсет искате и какво искате да получите с него. За да направите това, може да е полезно да започнете с четене на ръководството. Критериите за избор могат да включват:

  • Каква материя и какъв цвят (сатен, полиестер, еластична материя, кожа и т.н.)?
  • Каква е формата на корсета (къс/дълъг, с къса/дълга талия, със/без сутиен, талия на мишка, талия на стеблото)?
  • Какво стягане на талията искате да постигнете?
  • Какво удобство трябва да осигурява корсетът?
  • Искате ли да го носите под или върху дрехите си?
  • Колко дълго искате да го носите (рядко, често, постоянно)?
  • Искате ли да го носите само с поли или и с панталони?
  • Какви са характеристиките на корсета (лъжичка-бушон, двоен бушон, опори отвътре/отвън, презрамки, подсилвания, колан)?
  • Искате ли корсет по поръчка (евтин, лошо прилягащ) или корсет по поръчка (по-скъп, добре прилягащ)?

Тъй като е рядкост да намерите шивач на корсети близо до вас, много по-лесно е да намерите това, което търсите, в интернет. Тогава имате възможност да избирате между готови и изработени по поръчка корсети. Когато започнах да изработвам корсети, беше много трудно да се намерят производители на корсети, които да изработват и доставят и за частни клиенти. Те се намираха предимно в чужбина. В днешно време купуването онлайн вече не е нещо необичайно и там също има много производители на корсети.

Нещо повече, като добра (любителска) шивачка можете да опитате сами да си направите корсет. Критериите, разбира се, са същите като при покупка или изработка по поръчка. В зависимост от вашите идеи и възможностите на производителя след това трябва да определите оптималния модел.

Мерене

Има три неща, които са важни при поръчката на корсет: мери, мери, мери. Ако това наистина е така, то е защото корсетът не е просто някаква дреха; ако размерите му не са правилни, той е безполезен! Ако е твърде широк, няма да получите желания размер или дори никакво стягане. Ако е прекалено стегнат, лесно може да се разочаровате, защото не можете да затворите корсета, което също не спомага за продължителността на живота му. Може би е добре в областта на талията, но е много голям в областта на бедрата (това ми се случи веднъж). В този случай коремът се подува като „топка“ под талията, което е нездравословно и много грозно. Списъкът може да бъде продължен. Затова измервайте, измервайте, измервайте.

Общо казано, необходими са следните измервания. Колкото повече от тях вземе предвид производителят, толкова по-добре, защото толкова по-точно корсетът може да бъде адаптиран към условията на тялото:

Обхвати:

Обхват на гърдите, обиколка под бюста, нормална обиколка на талията, желана обиколка на талията с дантела, горна обиколка на бедрото (там, където започват тазобедрените кости), долна обиколка на бедрото (обиколката на бедрото на височината на долния край на корсета).
Височини на предната част: от талията до горния ръб, от талията до долния ръб.
Височини на страничната част: от талията до горния ръб, от талията до долния ръб.
Височини на задната част: от талията до горния ръб, от талията до долния ръб.
Благодарение на тези измервания корсетът вече може да бъде много добре адаптиран към тялото на потребителя. Някои производители използват размера на конфекцията само като начална мярка. Този метод трябва да се отхвърли, тъй като е напълно неподходящ. Класификацията на наличните размери на стъпки от по 5 см, която се среща понякога, също трябва да се счита за твърде груба.

За съжаление само измерването не е достатъчно, тъй като много зависи и от това какво правят производителите с размерите! Трябва да вземете това предвид, когато правите поръчката си, в противен случай рискувате да се провалите (това ми се случи веднъж). Много, ако не и повечето производители, посочват желаната обиколка на талията въз основа на ширината на изработвания корсет, измерена върху корсета (когато е на масата, например). Това е просто, практично и… неподходящо, защото ако поръчате корсет с талия 50 см, изработен по този метод, вероятно ще имате талия 55 см, ако се измерите над шнурования корсет! Тук се намесват разтегливостта на плата и разстоянието между закопчалките. Затова не забравяйте да се консултирате с производителя, за да разберете какъв метод на измерване използва за ширината на корсетите, и да коригирате измерванията си в съответствие с него. Аз например винаги приспадам 5 см от измерените и желаните размери (например поръчах моя 17-инчов корсет като 15-инчов корсет, а той всъщност е измерен на 17 см над дантелената талия!)

Така че приспадайте около 5 см от всички измервания, ако производителят използва измервания за корсети! Но първо обсъдете това с производителя!

Свързани: 5 съвета за купувачи за първи път

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *